Zīle lasa

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Tā ap pumpuru plaukšanas un bērzu sulu tecēšanas brīdi un 10.aprīļa datumu kalendārā ik gadus Ķekavas kultūras namā vērojama pamatīga rosība – darbojas, strādā, zīmē, līmē, plaucē zarus, gludina tautas tērpus, filmē, dejo, raksta, domā un lasa visa lielā Zīle. Jo svinam ZĪLES, un tuvojas gada krāšņākais notikums – jubilejas koncerts. Arī 2014.gada pavasaris nav izņēmums.

Kādu laiku atpakaļ parādījās ziņa, ka ZĪLE LASA, un pat maina nodarbošanos – pirmajā aprīlī tā kļuva par Ķekavas Aizrautīgo Lasītāju Klubiņu. Redz, pie kā noved lasīšana! Jā, TDA Zīle lasa, un lasa daudz – vadītāju un dejotāju e-pastus, deju aprakstus un konkursu nolikumus, žurnālus un avīzes, grāmatas un grāmatiņas, likumus un reglamentus. Zīle lasa tautā iemīļoto Margaritas Stārastes „Zīļuku”, slaveno 80.gadu to īpašo „Zīlīti”, Ķekavas novada avīzi un savu mājas lapu, jaunākās ziņas telefonā un planšetdatorā, romānus un bestsellerus, izzinošo literatūru un dzeju. Lasa latviski un svešvalodās. Lasa stāvus un sēdus, guļus un pičpaunā, jogas un tiltiņa pozās, ar saulesbrillēm un mugursomu plecos, ar gardu ābolu pie rokas un siltu tējas krūzi līdzās. Lasa tik dažādi, un lasa dzīvi vesela gada garumā...

     Patiesībā lasījums par šodienas Zīli aizsākās jau 2013.gadā, kad ar plašu vērienu tika svinēta kolektīva četrdesmit piektā dzimšanas diena, un šis notikums rosināja domāt par VPDK dibināšanu. Kad Dziesmu un Deju svētki izdejoti, izbaudīts Maķedonijas brauciens, klāt arī iespēja atvērt jaunu grāmatas lappusi. Sezonai iesākoties, bijām patīkami pārsteigti par to, ka mūsu pulkam pievienojušies tik daudz jaunu dejotāju, kas nu jau lasa kopā ar visu Zīli. Īpašas lappuses Zīles gadagrāmatā ierakstāmas par VPDK izveidošanu. Rudenī tiek radīts stāsts par viesošanos pie Latgales reģiona dejotāju virsvadītāja un horeogrāfa Ilmāra Dreļa. Līdztekus tērpu darināšanas procesam, jaunu deju soļu apgūšanai un apziņai, ka nu jau esam divi kolektīvi ar savu būtību un varēšanu, top nebijis un nepiedzīvots stāstījums mazliet roķīgās noskaņās. Ar lielākiem vai mazākiem burtiem grāmatas lappušu malās un stūrīšos tiek veiktas atziņas un piezīmes par Valsts svētku un Labdarības koncertu, Zīles bērnu rīta, Karnevāla, Ziemas pirmās uzstāšanās notikumiem. Un tad glītā un kaligrāfiskā rokrakstā top ieraksts par VPDK īpašo viesošanos pie „Ūsas” Salaspilī. Tas ir viņu pirmais koncerts ārpus mājām.  Tā nu ir iegadījies, ka Gadagrāmatu rakstīja, lasīja un lasa visa lielā Zīle. Pieturzīmes  palīdzēja salikt VPDK „Ūsa”, TDA „Katvari” un DK „Dziga”. Bet to stāstu bija tik daudz, ka salikt vienā ir diezgan neiespējami, tāpēc tika izdotas 5 grāmatas. Ar īpašu vēstījumu katrā grāmatā par Dziesmu un Deju svētkiem, Maķedonijas braucienu, jaunu danču apgūšanu pie paša Ilmāra Dreļa, rokkoncertu „Tas ir laiks” un Zīles vidējo ciemošanos pie „Ūsas”. 2014.gada 12.aprīlī bija šo grāmatu atvēršanas svētki, un TDA Zīle vadītājai bija vajadzīga vesela diena, lai to visu izlasītu, pastāstītu un parādītu citiem. Protams, protams, lielajā lasīšanā piedalījās viņi visi – „ Zīle”, „Ūsa”, „Katvari”, „Dziga”, ģimenes un tuvākie cilvēki, draugi un atbalstītāji, skatītāji un lasītāji. Tomēr jāatzīst, lai arī lasīšana ir gana interesanta un aizraujoša nodarbe, un brīvbrīdī tiešām labprāt pārlapojam kādu grāmatu, taču par visu vairāk mēs esam dejotāji, un tas jau nebūtu kārtīgs TDA Zīle jubilejas koncerts, ja nebūtu arī lustīgas dancošanas. Lai gan koncerts vēl nebija iesācies, kad Zīle vēl arvien lasīja, un tikai dusmīga bibliotekāres balss dejotājiem atgādināja, ka paņemtās grāmatas beidzot ir jānodod. Kas jādara – jādara! Grāmatas nogādātas bibliotēkā un nu var ļauties dejot priekam. Šis bija mūsu jubilejas koncerts, un tas ir svarīgākais gada notikums. Notikums, kuram gatavojāmies ar vēl lielāku rūpību, izdomu un aizrautību, lai pašiem dejotājiem būtu svētku sajūta un mūsu atbalstītājiem prieka mirklis ikdienas lielajā skrējienā. Šķiet, ka mums tas tiešām izdevās, jo prieks, enerģija un dejas mīlestība spraucās laukā no katra dejotāja šūniņas. To visu sajutām arī skatītājos un viņu atbalstā. Prieks vairo un rada prieku!

Mēs, TDA Zīle, un draugi koncerta divās daļās nodejojām 30 dejas, bijām skaisti saposti,  palīdzējām cits citam ar ātru un ļoti ātru pārģērbšanos, pateicām Paldies saviem deju partneriem par kopīgo dancošanu, uzmundrinājām viens otru, un kā jau tas reizēm mēdz gadīties, ielēcām tajās dejotāju vietās, kas pēkšņi bija palikušas bez dancotāja. Taču kopumā – patiess prieks un labi padarīta darba sajūta! Un nu varam teikt, ka ir pienācis tas brīdis, kad vienu Gadagrāmatu veram ciet un sākam rakstīt, veidot un lasīt jaunu.

Jāpiebilst, ka pati ideja par koncerta tēmu „ZĪLE LASA” tapa tajā vēsturiskajā dienā, kad VPDK devās viesos pie „Ūsas”, un Rīgā norisinājās „Grāmatu draugu ķēdes” pasākums, kurā tika manīts arī kāds Zīles dejotājs.

Svētki bija skaisti un izdevušies, un to radīšanā ieguldīts pamatīgs darbs. Katrs pielika savu artavu, lai viss būtu tieši tā, kā bija. Tāpēc Liels Paldies jāsaka TDA Zīle vadītājiem – Vitai, Artim, Līgai par lielā notikuma virsvadību, koncerta programmu un scenāriju, koncertmeistarei Irēnai par melni balto taustiņu pārvaldīšanu ikdienas mēģinājumos, Kristīnei V. un Dacei E. par skaistajiem tērpiem, TDA Zīle sabiedrisko attiecību birojam ( Andra J., Andra S., Arnolds, Dīvs, Kristaps K.) par koncerta plakāta izveidošanu, programmiņu radīšanu, drukāšanu, skaistajiem foto, video sagatavošanu, informācijas popularizēšanu sociālajos tīklos, koncerta tiešraides nodrošināšanu internetā, Dacei K., Daigai, Ievai par radošajām izpausmēm zāles noformējumā un Zīles bibliotēkas noformēšanā, Evijai M. par finanšu bīdīšanu, Arnoldam par praktisko lietu vadīšanu, Zīles šuvēju komandai par jaunajiem, skaistajiem tērpiem, Ievai par pavasarīgajiem ziedu pušķiem, Zīles puišiem un meitenēm, kas cienāja skatītājus ar veselīgajiem našķiem, citronūdeni, Zīles komandai, kura uzraudzīja, lai visi dejotāji ir savās vietās, neko nenokavē un ir gatavi savam uznācienam, Dāvim Timermanim par lielo lasīšanu koncerta laikā, Dainim par gaismu un skaņu, Mārai, Vēsmai un Alisei par sirsnīgu kopā būšanu un atbalstu vienmēr un visur, Ķekavas pagasta bibliotēkai par iespēju izmantot telpas video materiāla tapšanā. No sirds Pateicamies tiem kolektīviem, kas bija kopā ar mums šajā svētku reizē – TDA „Katvari”( vadītājs Edžus Arums), VPDK „Ūsa”(vadītāja Brigita Čikste), DK „Dziga”( vadītāji Ilmārs Dreļš, Inga Drele un Dace Visocka). Patiesībā – Paldies ir jāsaka visai Zīlei, jo katrs piedalījās un palīdzēja kā vien varēja – nesa grāmatas, plaucēja zarus, sarūpēja veselīgos našķus un grozus, kur to visu sabērt, kārtoja zāli gan pirms koncerta, gan pēc. Paldies ir jāsaka arī mūsu kuplajam atbalstītāju pulkam gan klātienē, gan attālināti.

Zīles ģimene to paveica! Mums kopā tas izdevās.

 

Foto pie raksta: Sandra Legzdiņa

 

TDA ZĪLE koncerta BILDES    

Koncerta BILDES parkulturu.lv 

    

      

Pievienot komentāru