Tuvas un tālas tautas stiprina savas draudzības saites

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Kas viņ’ zina, kā īsti bija ar to pasaules galu, bet 22.decembra rītā saule ausa tāpat kā citus rītus,  kafija smaržoja tikpat labi un kaimiņi aiz sienas ķīvējās tikpat skaļi kā ierasts. Viens nu ir skaidrs, gada garākā nakts  aizvadīta, un drīz gaisma uzsāks savu ceļu pretī tumsai. Tomēr tajā 22.decembrī kaut kas ēterisks gaisā virmoja. Un arī ļaudis tādi mazliet citādāki. Ne gluži ķekatnieki, ne īsti ārvalstu tūristi, bet svešās mēlēs runājoši gan. Te lēni un cēli  savā vakara pastaigā dodas lordi un milēdijas, te pēkšņi, serenādes dziedādams, strauji aizjoņo kāds karstasinīgs vīrietis ar   sambrero  galvā un viņam līdzās meitene ar sārtu rozi matos, jautras  meitenes un zēni uzrauj ziņģi par „Ēdelveisu”, kungs ar zobenu pie sāniem sargā savas „barišņas”, kamēr šīs mēģina notirgot  hinkalus, lavašus un krāšņus tepiķus, pie apvāršņa parādās puisis saulesbrillēs  ar divām draiskulēm pie sāniem, kuri bez maz no ceļa nogāž kautrīgo latvju meiteni un viņas pavadoņus. Arī labi audzinātas Ķekavas „vistiņas” turpat. Visa kā tik daudz! Viss čum un mudž, raibs gar acīm metas...Kas notiek? Izrādās, tie jau Zīles dejotāji, kuri, kā ierasts, pirms Ziemassvētkiem, pošas savam karnevālam. Šajā reizē bija tā unikālā iespēja vienoties kopīgā dziesmā Lielbritānijas, Indijas, Meksikas, Austrijas, tālā Aizkaukāza, Latvijas un ASV valstu pārstāvjiem. Un viņi visi bija domājuši ne tikai par savas tautas nacionālajām īpatnībām, bet arī par cienastu, galda klājumu, tērpiem un uzstāšanos . Mielastam tika sarūpēts labākais no labākā – zupa, sautējums, salāti, uzkodas un katras tautas gardākās un iecienītākās lietas. Draudzības un diplomātiskās saites tika  stiprinātas ar dažādu tautu tostiem. Komercpauzes  veiksmīgi, jautri un azartiski aizpildīja kādas burvīgās dāmas, iesaistot ciemā sabraukušos viesus dažnedažādās aktivitātēs. Arī Ziemassvētku rūķis apciemoja tuvo  un tālo valstu pārstāvjus, uzdāvinot katram viesim kādu dāvaniņu no „virtuves” plauktiem. Tautas sadraudzējās, smējās, lustējās, mielojās, uz citiem paskatījās un sevi parādīja.

Tā nu Zīles karnevāls  bija izskanējis. No sirds pateicamies mūsu lieliskajām pasākuma rīkotājām un vadītājām – Gitiņai, Dačukam un Līgucim, Arnoldam par gaismām, skaņu un video un visiem, visiem, kas piedalījās, darbojās, atbalstīja un vienkārši bija.

Lai visiem mīļi, silti un gaiši svētki!

Pievienot komentāru