TDA Zīle repetitora Arta Puriņa oriģināldeju iekļauj Deju svētku repertuārā

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Dziesmu un deju svētku tradīciju pirmsākumi ir meklējami  jau tālajā 19.gadsimtā ne tikai Latvijā, bet arī  vairākās Eiropas valstīs. Taču tikai Baltijas valstīs šī tradīcija ir izdzīvojusi un saglabājusies līdz mūsu dienām, un tas savā ziņā ir kultūras fenomens.  Nemateriālā kultūras mantojuma ziņneši ir cilvēki, kas gadu no gada  dejo, dzied, muzicē un izzina  latviešu dzīvesziņas. Desmitiem tūkstoši lieli un mazi, veci un jauni reizi piecos gados  sanāk kopā, lai  izdzīvotu kārtējos Dziesmu un deju svētkus, lai ierakstītu jaunu lappusi ne tikai savā dzīvē, bet atstātu savus soļus, balsis, domu graudus, vārdus un vēstījumu nākamajām paaudzēm. Taču tā nav tikai viena nedēļa  vasaras vidū. Tas ir process, kas notiek ik dienas, plecu pie pleca sūros mēģinājumos, semināros, skaistos koncertos un koncertuzvedumos, novadu sarīkojumos, skatēs un jaunrades deju „tirgū”.

 Pavisam nesen tur paviesojās arī mūsu repetitors  Artis Puriņš ar danci „Mūžam citas nemīlēšu” Latvijas Universitātes vidējās paaudzes deju kolektīva Dancis  sniegumā. TDA Zīle repetitors pats ir ne tikai kaislīgs dejotājs, bet arī  šīs dejas horeogrāfs. Liktenis tā ir lēmis, ka šī deja tiks iekļauta XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku (2013) Deju lieluzvedumā  „Tēvu laipas” , un to izpildīs visas Latvijas D grupas dejotāji. 

http://www.knmc.gov.lv/images/doc/Dzsv2013/Deju_Lieluzveduma_repertuars_un_sadalijums_pa_grupam.pdf

Tā ir vienreizēja, neaizmirstama, lieliska iespēja ar savu roku ierakstīt  vienu notikumu lielajā Deju svētku vēstures grāmatā, bet latviešu skatuviskās tautas dejas dejotāji un cienītāji nu savā  pūrā varēs noguldīt vēl vienu lustīgu, jautru, enerģisku danci. Mūzikas pavadījumu šai dejai latgaļu mēlē ir veidojos dūdu un bungu grupas „Auļi” dalībnieks Gatis Valters un latviešu tautiskās mūzikas grupu apvienība „Folkvakars”. 

 TDA Zīle patiesi un no sirds priecājas un lepojas par mūsu repetitora paveikto, ieguldīto un sasniegto.  Mīļi  sveicam un novēlam  veiksmi, izdošanos, izbaudīt un izjust katru mirkli, neapstāties pie sasniegtā, ļauties radošam lidojumam un dzīvot ar latviešu tautas deju sirdī.

Komentāri

Nyskotījos: http://www.youtube.com/watchv=nbo8F3Ckg5o&feature=player_embedded Molocs Artis!!! Līls prīks par vīņy, lai vīņām vēļ būrt todas jestris daņcs.......:) Njy eists latgalika daņcs!!!!

Pievienot komentāru