TDA Zīle četrdesmit piektā dzimšanas diena

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).
Zīle dejo Aiz ezera augsti kalni

Vakar...    Stāsts par TDA Zīle aizsākās  tālajā 1968.gada 17.janvārī, kad Elga Auziņa un tautas dančus mīloši Ķekavas jaunieši uzsāka kopīgu dejas ceļu. Jau 1979.gadā kolektīvs tiek pie sava vārda – Zīle. Garas mēģinājumu stundas, skaisti tautas tērpi, koncerti tepat Latvijā un koncertturnejas ārpus dzimtās zemes ārēm, saviesīgi pasākumi, dejotāju griba dejot un vadītājas Silvas Štelfas vēlme tiekties augstāk un labāk – tas viss 1979.gadā ļauj kolektīvam piešķirt godpilno tautas deju ansambļa statusu. Goda nosaukumu dejotāji izcīna ar deju Dejotprieks” ( U.Žagatas horeogrāfija, J.Grigaļa mūzika). Šis dancis ir īpaši mīļš, un tāpēc TDA Zīle repertuārā atrodams vēl šodien. Cauri laiku lokiem Zīles vadības grožus stingri ir turējuši Elga Auziņa, Silva Štelfa, Guntis Skrimblis, Anda Kirilova. Savu palīdzību un artavu dejotāju izaugsmē un kopējos sasniegumos ir ieguldījuši repetitori: Jēkabs Nurks, Ēriks Milčs, Santis Puriņš, Agris Reihmanis. Koncertmeistara pienākumus ir veikuši Edvīns Savčuks, Juris Ozoliņš, Angelika Teterovska. Vairāku gadu desmitu garumā ar vadītāju, repetitoru un koncertmeistaru pašaizliedzīgu darbu un pašu dejotāju milzīgo dejot prieku ir izjusti un izdzīvoti vienpadsmit Deju svētki. Šķiet, esam vienīgais kolektīvs Latvijā, kas savā dzīves ritējumā ir bijis tik dažāds – sākotnēji A grupa, tad vidējie, pēc tam jaunieši un kopš 2012.gada atkal A grupa. Tautas deju ansambļa Zīle notikumu kalendāru 45 gadu garumā ir rakstījuši un veidojuši teju 300 dejotāju. Tās ir ģimenes un dejotāji vairākās paaudzēs - katrs ar savu dzīvesstāstu, katrs sava aroda meistars, katrs ar savām sajūtām un emocijām, bet viņus visus ir vienojusi kaislīga mīlestība pret latviešu tautas deju.

Šodien...

Tie esam mēs – Ziedoši, Īpaši, Lustīgi, Enerģiski  trīsdesmit pieci dejotāji, mākslinieciskā vadītāja  Vita Timermane un repetitors Artis Puriņš. Klavieru taustiņu parādi komandē Ruta Meijere.  Šodien esam komanda  ar savām tradīcijām  –  sezonas atklāšanas pasākums, dalība sportiski izglītojošajā pasākumā „Greizais kompass”, ko jau vairāku gadu garumā organizē mūsu draugi TDA Dardedze, karnevāls, forums, jubilejas koncerts, dejotāju dzimšanas un vārda dienu svētki, dalība Ķekavas kultūras nama svarīgākajos pasākumos. Tāpat ļaujamies arī jaunām tradīcijām, kas kolektīvā parādījušās pavisam nesen – kopīgai talkošanai, Zīles bērnu un tematiskajām ballītēm. Mūsos mīt zinātkāre un ceļot prieks, tāpēc reizēm dodamies uz tuvākām un tālākām zemēm, lai mazliet padejotu, iegūtu jaunus draugus, izzinātu citu valstu kultūru un paražas, iepazītu dabas vienreizīgumu un nestu Latvijas vārdu plašajā pasaulē.  Mūsos mīt  neizsmeļams dejot prieks, un par visu vairāk esam Zīles ģimene. Ģimene, kurā nekad netrūkst smieklu, piedzīvojumu, pārdzīvojumu,  notikumu, dziesmu un deju, sirsnības un mīlestības. Tā ir saime, kurā vienmēr ir dzirdamas bērnu čalas. Allaž līdzās būs kāds, kurš uzklausīs, aizvedīs mājās, parūpēsies par naktsmājām, aprunāsies, uzsmaidīs, uzmundrinās, pacienās ar siltu tēju un neskoposies ūdens malka, pastieps palīdzīgu roku un iemācīs deju soļus, pieglaudīs nepaklausīgu matu sprogu, salāpīs izirušu vīli un piešūs noklīdušu pogu. Tā ir komanda, kas  dara visu, ko vajag!  Tie ir pirmdienu un trešdienu mēģinājumu vakari. Reizēm arī sestdienas un citas nedēļas dienas. Tie ir sviedri un pamatīgs darbs. Tās ir latviešu tautas dejas, un tie esam mēs.

Dzimšanas diena...

Gatavošanās lielajam notikumam aizsākās jau 2012.gada rudenī, kad tika apzināti Zīles bijušie dejotāji, un drīz vien jau sekoja pirmie mēģinājumi. Pamatsastāvs tā pamatīgāk jubilejas pasākuma programmas sagatavošanā iesaistījās tūlīt pēc skates. Jau laicīgi tika izsūtīts dzimšanas dienas koncerta deju saraksts, sastāvi un mēģinājumu laiki. Lai iepriecinātu pēc iespējas vairāk savu atbalstītāju, nolēmām, ka rīkosim divus koncertus. Patiesībā, svētkus svinējām jau 10.04. ģenerālmēģinājumā. Tā ir īstā Zīles vārda diena, kurā ne tikai aktīvi dejojām, bet arī saņēmām pirmo dāvanu no mūsu repetitora. Pāris dienas pirms paša koncerta mūsu e-pastos iekrita vadītājas Vitas ziņa: Šī tiešām ir ļoooti pilna un aktīva nedēļa, un es jums visiem gribu jau tagad pateikt milzīgu paldies par izturību un atsaucību ikvienā lietā. Tāda īsti ģimeniska kņada mēģinājumos, drauga plecs un atbalsts, šādi tādi mazie kašķīši, kas visu padara krāsaināku un pāri visam sajūta, ka mēs to paveiksim un priecēsim savus skatītājus. Galvenais, lai MĒS DEJOTU ar savu dvēseli, un pastāstītu katras dejas stāstu ar savām emocijām.” Savukārt, Artis rakstīja: Ja nu arī šodien kādam prasās deva dejas adrenalīna, zemāk trīs deju video no vakardienas mēģinājuma. Šodien lūdzu visi ejiet ātri gulēt un rīt, ja iespējams, mazāk strādājiet!” Vadītāji ar mums bija kopā ne tikai mēģinājumos, bet atbalstīja un uzmundrināja arī neklātienē. Un tā straujiem soļiem bija ataususi lielā diena. Diena, kad ar  riekšavu satraukuma, lielu aizrautību un azartu, enerģiju un vitalitāti, neizsīkstošu dejot prieku, mirdzumu acīs, žilbinošu smaidu, negaidītiem pārsteigumiem un patiesām emocijām, kā arī spītējot Likteņa jokiem ar dejotāju veselību un 13.aprīļa untumiem, kas prasīja kāju mežģus un nelielas aizķeršanās, izdejojām savu 45.dzimšanas dienas koncertu  „100g Zīles”. Savos svētkos skatītājus priecējām ar dejām no Zīles „pūra lādes” un kaut ko pavisam jaunu, Ķekavas publikai  vēl neatklātu, un, protams, jau labi zināmiem un iemīļotiem dančiem. Dejoja visi – pamatsastāvs un Zelta Zīle, tēvi un dēli, mātes un meitas, pieaugušie un bērni. Tas bija deju pavasaris mums pašiem, ko mēģinājām nodot arī skatītājiem. Tas bija ceļojums vēsturē, jauka atkal redzēšanās, straujš maratons ar zibenīgu pārģērbšanos un saliedētu komandas darbu, izpalīdzīgu roku, atbalstu un uzmundrinājumiem, foto izstādi par mums pašiem un Zīles senlietu ekspozīciju. Tās bija saviļņojuma asaras finālā un neizmirstamas emocijas, labi padarīta darba sajūta un gandarījums. Tie bija skatītāju laba vēlējumi un sirsnīgi sveicieni dzimšanas dienā. Tā bija lustīga dzimšanas dienas ballīte ar dančiem līdz pirmajām putnu dziesmām un rītausmai,  un arī ar dāvaniņām - krūzītēm ar TDA Zīle logo laiskām brīvdienu kafijas pauzēm, rosīgiem darba dienu tējas mirkļiem. Dāvanu pasniedzot, Vita katram no mums veltīja mīļus un sirsnīgus vārdus.

 Istabā smaržo mīļo atbalstītāju dāvātie ziedi, un ir iestājies miers. Taču, veidojot šo grandiozo pasākumu, tika ieguldīts milzīgs darbs. Pašaizliedzīgi, dienām un naktīm strādāja daudzi. Koncerta režiju veidoja mūsu prezidente Līga un vadītāja Vita, visus saposa un sapucēja Kristīne V., kājas pirms koncertiem iesildīja Artis, abas Andras darbojās ap dažāda veida informatīvajiem un izdales materiāliem, dejotāju foto galeriju ar raksturojumu veidoja Gita, Inga un Indra rūpējās par senlietu ekspozīciju, Ieva sagādāja ziedus, Arnolds ar Dīvu darināja video, Dzintars audzēja, laistīja, rūpējās par zaļo zālīti dekorācijām, Aivars un Dainis atbildēja par gaismu un skaņu, Evija M.sagatavoja interviju stūrīti un bildes lielajam 45 -niekam, Meldra cepa lielo kūku, Dace un viņas komanda sarūpēja cienastiņu skatītājiem, meitenes klāja galdus un puiši sagādāja svētku šampanieti. Bez darba nebija neviens. Tāpēc milzīgs PALDIES visiem Zīļukiem, kas palīdzēja, iesaistījās, ziedojās. Pateicamies tiem dejotājiem, kas pēdējā mirklī "ieleca" dejās un izlīdzējās.

Vēlamies teikt Sirsnīgu Paldies arī Ķekavas kultūras aģentūrai un Ķekavas kultūras namam par atbalstu koncerta tapšanā! Personīgi pateicamies par atbalstu un sadarbību vairāku gadu garumā: Artūram Ancānam, Dainim Auziņam, Aijai Ārei, Īrisai Gailei, Robertam Jurķim, Andai Kirilovai, Vēsmai Ozoliņai, Mārai Patmalniecei, Vitai Priedei, Sanitai Sējānei. Mīļš Paldies par sapratni mūsu vistuvākajiem un vismīļākajiem cilvēkiem – ģimenēm, draugiem, darba kolēģiem un sabiedrotajiem.

Rīt...

Rītdiena ir tas jaukais, vēl nezināmais un neizdibinātais. Tā nāks ar jauniem sapņiem, dejām, notikumiem, piedzīvojumiem, sasniegumiem, prieku, sirsnību un mīlestību.  Rītdiena -dzīve kā košums...

Foto: Jānis Barbars


Koncerta bildes var apskatīt šeit

Komentāri

Man šķiet,ka TDA Zīle ar šī koncerta palīdzību būs atvedusi pavasari :)
Lietotāja Andra attēls
Neapšaubāmi!!! Ar tik lustīgām dejām, žilbinošiem smaidiem un sirdi plosošu dejotprieku tas ir tīrais nieks! :) Pirmie foto mirkļi skatāmi: http://parkulturu.lv/galerijas/1045/foto http://www.kekava.lv/pub/index.php?gid=1&lid=4212
Lietotāja Andra attēls
KONCERTA bildes- https://picasaweb.google.com/113274981629685076695/45GaduJubilejasKONCERTI100gZILES FOTO: Jānis Barbars

Pievienot komentāru