"Tas ir laiks" maijā

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas 24.gadadienai Ķekavas kultūras namā pirmā maija vakarā izskanēja  jau otrais rokkoncerts „Tas ir laiks”. Šoreiz pavasarī, ar iepriekšējā koncertā nedzirdētām dziesmām, neredzētām dejām, ar jaunām vēsmām un ar savādākām emocijām. Citādāks.

     Tik ļoti negribas svētku priekšvakarā runāt par politiku un nebūšanām kaimiņu zemē. Taču kaut kur pakausī šī doma neliek mieru un iezogas arī nedrošība, uzjundī atmiņas...  Tas liek aizdomāties, liek novērtēt to, kas mums ir, liek pacelt galvu augstāk un pateikt: „Es esmu latvietis! Es lepojos par saviem līdzcilvēkiem, es lepojos par savu zemi, valsti, kultūru, tradīcijām un valodu!”. Ar sajūtām par lielu Latviju mūsu sirdīs, rakstainajiem cimdiem, skaistajām seģenēm, lakatiem un jostām  durvju priekšā, ar karoga krāsu  un spēcinošo latvju zīmju lentītēm ap roku, ar mūzikas skaņām, ar skanīgu balsi un raitu dejas soli mēs, visi kopā, sveicām Tevi, Latvija! Patriotiskas dziesmas, kurām pielāgotas īpaši šim notikumam veidotas horeogrāfijas, video materiāli, stāsti un dzeja. Dejotāji dejoja, muzikanti spēlēja un koris dziedāja. Katrs ar savu varēšanu un iespējām, bet visi ar mirdzumu acīs un svētsvinīgu noskaņu dvēselē. Jau atkal tas bija īpaši, saviļņojoši, patriotiski, nozīmīgi un skaisti. Šīs sajūtas un emocijas ielikām ceļasomā arī mūsu Evelīnai, kura uz kādu laiku dodas prom no mājām, Latvijas un Zīles. Dodas prom, lai pēc kāda laika atkal atgrieztos...

     Koncertā piedalījās: TDA Zīle, jauktais koris „Mozaīka”, sieviešu koris „Daugaviete”, solisti– Margarita Dudčaka, Gita Drevinska, Kristians Kareļins, instrumentālā grupa Didža Stostes vadībā, mākslinieciskais vadītājs – Rūdolfs Bērtiņš.

     Kad rokkoncerts izskanējis, kultūras namā nodzisušas gaismas un iestājusies melna nakts, kaut kur Ķekavas ielās iet cilvēki un klusi dungo  frāzes no I.Akurāteres dziesmas „Manai tautai”...

Nobeiguma vietā par sajūtām, ko piedzīvojām un izdzīvojām, lai runā vārdi un zilbes: 
              „Vārdi ir, kas latvju sirdīs deg un kvēl un nenodziest.

               Vārdi ir, kas mūsu dzīslās līdz ar pirmo dienu skan,

               Jo tu licis reiz šai zemē maniem brāļiem dzimt un man.

               Kungs, mēs ticam, ka tu gribi un ka tas tavs svētais prāts,

               Lai arvien šī tauta dzīvo un šīs zemes ražu vāc.

               Lai pār lejām šīm un kalniem tikai latvju mēle skan,

               To man klusi čukst šī zeme, to ik akmens saka man.....”)

                   ( L.Breikšs, I.Kalniņš „Lūgšana”)

 

Foto pie raksta: D.Reiznieks

Koncerts BILDĒS

PS - Šodien 2.maijā turam īkšķus un sūtām labas domas mūsu vidējiem! Lai viņu pirmā skate ir veiksmīgi un labi nodejota!!!

 

Pievienot komentāru