Svētki kaimiņos

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).
Zīle Baldonē

 Šķiet, ik katru vasaras nedēļas nogali kādā no Latvijas pilsētām tiek svinēti svētki. Pagājušajās brīvdienās jautras izdarības, amatnieku tirdziņš, dažādas izstādes, amatierteātra izrāde, radošās darbnīcas, raibu raibās akcijas un atrakcijas, un koncerti priecēja arī Baldones iedzīvotājus un viesus. Arī  mēs, TDA Zīle, savā pastkastītē atradām ielūgumu uz šiem svētkiem. Tā nu gludinājām brunčus un kreklus, vijām vainagus, pucējām deju kurpes un zābakus un devāmies ceļā, mugursomā ieliekot pāris dejas. Ir taču jāpalūkojas, kā kaimiņiem klājas šajā vasarā! Izrādās, ka ābolu kaimiņsētā šogad tā mazāk, bet labība briest, puķes krāšņi zied, bērni priecājas par vasaras brīvlaiku un ļaudis izbauda pilsētas svētkus.

                Savu ciemošanos sākām ar Vanagkalna estrādes deju grīdas iemēģināšanu. Kad bijām mazliet izkustējušies, turpat, zaļā pļavā, klausoties sienāžu sisināšanu, posāmies gājienam. Šajā reizē svētku rīkotāji bija sarūpējuši pārsteigumu saviem viesiem – uz pilsētas centru visus dejotājus aizvizināja ar autobusu. Zīle cieši, mīļi, draudzīgi un lustīgi sarūmējās nelielā busiņā, un brauciens varēja sākties. Kamēr gaidījām vadošos norādījumus gājienam, ļāvāmies fotosesijai un jautrām čalām. Iespējams, ka paši Baldones iedzīvotāji gājiena laikā izvēlējās sekot līdzi olimpisko spēļu notikumiem vai rūpīgi gatavoties vakara koncertam un zaļumballei, jo ielās sastapto ļaužu bija visai maz. Bet tas neliedza mums cēli, skaisti, ar veselu lavīnu smieklu devas, spītējot svelmei un baudot bigbenda muzikālo sniegumu, aizsoļot līdz estrādei. Tur no somām izpakojām līdzpaņemto ciemkukuli – dejas „Saule brida rudzu lauku” un „Meitu māte”. Koncerta noslēgumā  kopā ar Degsmi, Cīparu, Saviešiem un dejotājiem no Lietuvas „Palaidām puķīti pa dambi”, un tā nu mūsu jaunās sezonas pirmais koncerts bija izskanējis. Bet TDA Zīle turpina rosīties un darboties, jo jāpaveic būs daudz:  5.septembrī oficiālā sezonas atklāšana, gatavošanās festivālam Lietuvā, darbs pie 2013.gada Deju svētku programmas, lielais jubilejas koncerts un vēl, un vēl, un vēl...

Bildes no pasākuma

Komentāri

un vēl un vēl un vēl pēc koncīša bija varen lustīga ballīte. Zīli gan pārstāvēja mazs, bet varen enerģisks pulciņš, kurš paralēli lustīgiem dančiem cītīgi tukšoja Baldoniešu sarūpēto pēckoncerta pārsteigumu un centās sagaidīt salūtu. Salūts tiešām bija varens, cepuri nost kaimiņiem ;).

Pievienot komentāru