Spriguleits gandrīz gadumijā

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Pēdējā 2014. gada dienā, kad visi cep pīrāgus, cepešus un izvēlas glaunāko uzvalku vai kleitu, četri TDA Zīles dejotāji gludināja savus tautastērpus, lai vakarā dotos dejot uz Krastmalas lielās skatuves. Ieguvuši savas glaunās mākslinieku aproces, tiekam ielaisti mākslinieku teritorijā starp citiem pašmāju mūzikas „grandiem”. Uzliekam pēdējos punktus uz i saviem tautas tērpiem, atkārtojam soļus, noturam mazo Vecgada vakara piecminūti un drīz dodamies vēsīgājā pusziemas gaisā tērpti skaistos tautas tērpos.

Pēc neilga laika, ātrāk kā iecerēts, jau kāpām uz skatuves, kur mūsu acīm pavērās cilvēku jūra, kas kopā ar mums un postfokloras grupas Iļģi pavadījumu, un dejotāju mudinātāju Ilgu Reiznieci, izdejoja soļus no dejas „Spriguleitis”, kurai būs simboliska nozīme Latvijas prezentācijā ES institūcijās Briselē. „Spriguleits” ir tradicionāls latviešu dancis, kura burvība ir tajā, ka iesaistīties var jebkurš - gan sākumskolas skolēns, gan sirmgalvis.

Kā zināms, sprigulis ir sens darbarīks labības kulšanai un tam ir cieša sasaiste ar dzirnakmeni, kas izvēlēts par Latvijas prezidentūras logo. Spriguļa un dzirnakmens sadarbībā top maize. Un tāda būs arī Latvijas prezidentūras būtība – gādāt par visas Eiropas Savienības labklājību. Tādēļ tieši deja „Spriguleits” izvēlēta par latviešu dejas tradīciju vēstnesi Eiropas Savienībā.

Sajūta bija burvīga - neilgi pirms gadumijas dejot Krastmalā kopā ar visiem cilvēkiem.

Kāds bija ticējums?

Kā gadu sagaidīsi, tā pavadīsi?

- Zīle noteikti šogad dejos ļoti daudz! 

 

 

Foto pie raksta: Kristaps Kļaviņš

Pievienot komentāru