Pirmdienas interesantais mēģinājums

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Priekšstats par to, ko nozīmē dejot, ir katram. Var dejot mājās, pie spoguļa, ballītēs, vienatnē jūras krastā, deju kursos, kādā deju kolektīvā, taču, ja dejojam regulāri, tad tas kaut kādā mērā veicina ne tikai ķermeņa fizisko attīstību, bet savā ziņā pilnveido un attīsta arī radošo domāšanu, iztēli un emociju atbrīvošanu. Pēc tā, kā katrs no mums kustas, bieži vien var spriest par cilvēka emocionālo un fizisko stāvokli. Tas viss izpaužas gaitā, žestos, dažādu ķermeņa daļu kustībā. Smalki un niansēti šo radošo atklāsmi veicina dejas kontaktimprovizācija. Tā ir kustība, pieskāriens, saprašanās bez vārdiem, radošuma atraisīšana un spontanitātes veicināšana, jo iepriekš sagatavotas horeogrāfijas, soļu apraksta un secības nav. Ar deju ir iespēja pilnveidot iekšējās pasaules izpausmi, nevis attēlot ārējās vides aprises. Un varbūt, ka kaut kādā mērā tas viss palīdz labāk izprast savu iekšējo „es”, izpaust domas, sajūtas, jūtas un emocijas, apzināties sava ķermeņa varēšanu, uzticēties sev un komandas biedriem. Deja palīdz radīt kopības izjūtu, veicina savstarpējos kontaktus starp dejotājiem un, protams, sadarbību.

Pirmdienas 29.oktobra mēģinājumā sadarbojāmies ne tikai mēs, TDA Zīle un senioru deju kopa Sidrabaine, bet arī Lilija un Edgars Lipori, kas nenoguruši rādīja un mācīja, kā pareizi sajust sevi un partneri dejas kustībā, kā rotaļāties ar saviem spēkiem un izaicināt zemes pievilkšanos. Sākumā mazliet bikli, bet vēlāk jau azartiski, ar smaidu sejā, ar lielu interesi un aizrautību līdām, kāpām, locījāmies, staipījāmies, lēkājām, cēlām, vēlām. Puiši cēla meitenes un meitenes uz savām mugurām turēja puišus. Mazliet savādi, bet viss ir iespējams, ja atbrīvo ķermeni, ja uzticas. Katrs dejotājs no šī pasākuma paņems to, kas ir saistošākais, bet visi kopā izkustējāmies, izsmējāmies, apguvām daudz jauna un lietderīga. Tāpēc no visas sirds pateicamies komandai par sadarbību, Lilijai un Edgaram Liporiem par mums atvēlēto laiku, Dainai Marijai Zozuļai par iespēju piedalīties šādā projektā.

Pievienot komentāru