Pirmās pakāpes diploms un ceļa zīme uz Deju svētkiem!

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Izgājusī nedēļa iesākās ar skates deju izlozi. Sākotnēji – neliela vilšanās. Taču tas lika saņemties un censties vēl vairāk. Dienas paskrēja ar danču sajūtu azotē un kājās. Arī ar skanīgu dziesmu un kopīgu uzdziedāšanu. Ceturtdienas vakara jaukais koncerts kopā ar Ķekavas novada dejotājiem mums bija kā ģenerālmēģinājums. Un tad nāca sestdiena. Iedejojām Ķīpsalas skatuvi, un mēģinājumam tuvojoties beigām, kāda mūsu dejotāja samežģīja potīti. Pamatīgs trieciens visai komandai. Un tomēr arī šis notikums nespēja mūs apturēt. Kāds apguva, izdejoja un izpalīdzēja. Spēks ir Zīlēs!

Svētdienas rīts atausa saulains, un gaiss smaržoja pēc pavasara.  Pirms došanās uz Ķīpsalu, tikāmies „savās mājās” – Ķekavas kultūras namā, lai vēlreiz samēģinātu, lai būtu kopā un sajustu komandas garu. Saules apspīdēti, bet mazliet uztraukušies devāmies ceļā.  Līdz ar ierašanos Ķīpsalā, mūs sagaidīja vēstule no tuvākajiem draugiem - TDA Dardedze – bučas un veiksmes vēlējumi ģērbtuvē. Tas bija mīļš un jauks pārsteigums! Pogas, matu pīnes, sprogas un sprodziņas,  brunči, zābaki, vestes, saktas un lakatiņi – ar palīdzīgu roku viss savās vietās. Vēl mirklis, un  dejas  „Sasala Jūrīna”, „Nerejati ciema suņi”,” Šķērsu dienu saule teka” ar lielu pašatdevi, patiesām emocijām, dejot prieku, azartu un mīlestību nodevām skatītājiem, saviem uzticīgajiem atbalstītājiem un žūrijas komisijai. Skati vērtēja Deju svētku lieluzveduma "Tēvu laipas" Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte, Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore, Latvijas Nacionālās operas pedagoģe Gunta Bāliņa, Tartu universitātes, Viljandes kultūras akadēmijas lektors, baletmeistars Pauls Bobkovs, Teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks, Klaipēdas Universitātes horeogrāfijas departamenta asociētais profesors, Lietuvas deju svētku virsvadītājs, horeogrāfs Vidmants Mačuļskis, Deju svētku virsvadītāja, horeogrāfe Zanda Mūrniece, Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības universitātes studiju prorektore profesore Rita Spalva un Deju svētku virsvadītāja, horeogrāfe Gunta Skuja. Katras dejas kvalitāti veido daudzi nozīmīgi aspekti. Būtiska ir dejas zīmējuma un pamatsoļu precizitāte, mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, kā arī muzikalitāte un ritms. Tāpat tika vērtēta tautas tērpa valkāšanas kultūra, dejotāju stāja, dejot prieks, emocionalitāte, attiecības ar deju partneri un citas skatuviskajai dejai būtiskas nianses. Mums izdevās! Mēs to paveicām!

            Tā nu sūrā  32 tautas deju ansambļu cīņā ( kolektīvs no kolektīva atšķīrās vien ar dažām desmitdaļām punktu!) izcīnījām Pirmās pakāpes diplomu un 59,6 punktus, un ceļa zīmi uz šīs vasaras skaistāko notikumu – Deju svētkiem! Tas ir skaista sapņa piepildījums. Un šo sapni mums palīdzēja piepildīt mūsu lieliskie vadītāji Vita un Artis,tērpzine Kristīne V., dejas mīlestība, uzticamo un mīļo cilvēku atbalsts ( arī uz kruķiem!!!) un izpalīdzēšana, kopā būšana un saliedēta komanda. Paldies visiem, kas tuvumā vai tālumā, domās vai klātienē turēja īkšķus! Ir tāda labi padarīta darba sajūta. Novēlam veiksmi un izdošanos draugiem un kaimiņiem Ķekavas novadā un citiem dejotājiem, kuriem skates vēl tikai priekšā!

Lai visiem mums saulains pavasaris!

 

Bildes no skates (autors Aldis Jonikāns)

      

 

Komentāri

Malači, apsveicu! Zīle kā vienmēr atbildīgos momentos parāda ko māk! Prieks par jums! Tiksimies Forumā!
Kārtējo reizi pārliecinājos, ka Zīle tieši kritiskos brīžos parāda, kas ir īstā ZĪLE ! SPĒKS IR ZĪLĒS ! Nekad nezaudējot savējo sajūtu !!! Lepojos ar jums !
Lietotāja Andra attēls
BILDES - https://picasaweb.google.com/113274981629685076695/TDAZileAGrupuSKATE2013 Foto:Aldis Jonikāns

Pievienot komentāru