Paceļam Dziesmu svētku īpašo karogu un atklājam svētkus

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Saulainajā 30.jūnija svētdienā, vienlaicīgi un līdz ar citiem novadu un reģionu svētku dalībniekiem visā Latvijā, mēs, Ķekavas kultūras nama amatierkolektīvi, svinīgi pacēlām Dziesmu svētku karogu. Jauši vai nejauši Ķekavai tas ir tādā pat krāsā kā mūsu, TDA Zīle, izveidotais – zāles zaļais. Un šis karogs mūsmājās plīvos visu Dziesmu un Deju svētku laiku. Mirkli pirms karoga pacelšanas priecājāmies par SDK „Sidrabaine” raito deju soli, kopā ar koriem izdziedājām „Mazs bij’ tēva novadiņis”. Ceļa vārdus visiem Ķekavas kultūras nama svētku dalībniekiem sūtīja Vēsma Ozoliņa, Artūrs Ancāns un Valts Variks.

 Vai zinājāt, ka šogad iestādīti 32 miljoni jaunu koku! Tas ir tikpat daudz soļu, cik dejotāji liks deju lieluzvedumā „Tēvu laipas” Daugavas stadionā. Ak, šie soļi, solīši... Mūsu, Tautas deju ansambļa Zīle, soļi un ceļš uz Deju svētkiem ir bijis notikumiem bagāts –  repertuāra apguve, atgriešanās A grupā, nometnes, koncerti, skate, logo iedziedāšana,  45.dzimšanas diena , novada svētki, mēģinājumi, labs komandas darbs, vitalitāte un dejot prieks, uzdrīkstēšanās un dažādas aktivitātes, skaisti tautas tērpi un lepnums par sasniegto, ģimenes un māju sajūta azotē. Visi kopā esam paveikuši tik daudz. Tomēr Deju svētku emocijas katram būs savas. Dažam tie būs pirmie svētki, dažs jau ar vairāku svētku pieredzi. Katram ir sava mīļākā deja, taču esam lepni, ka XV Deju svētkos varēsim izdejot  „Kur Tu augi daiļa meita”, kas dejota arī 1990.gadā – laikā, kad Latvija atguva neatkarību. Priecājamies par dančiem, kas sākotnēji kā  skanīgas dziesmas izskanējušas Mežaparka lielajā estrādē, nu kļuvušas par dejotāju iemīļotām dejām. Tāda ir „Sasala Jūrīna”. Dejotāji šo deju tik ļoti ir iemīļojuši, ka tā iekļauta jau otrajos Deju svētkos pēc kārtas. Tad vēl jestrā „Meitu māte”, spēcīgā „Apkal manu kumeliņu”, līganā „Aiz ezera augsti kalni” un „Šķērsu dienu saule tek”, draiskā, rotaļīgā un nebēdnīgā „Nerejati ciema suņi” un cēlā „Saules meitas vedības”. Un vēl tas ir  „deju tilts” no senatnes uz mūsdienām, no rotaļām uz skatuvisko latviešu tautas deju, kuru  ar savām dejām veidos tūkstošiem dejotāji.

Dziesmu svētku karogs skaisti plīvo mūsmāju pagalmā. Ar koka kubliņā mīcītu, siltām plaukstām glāstītu, krāsnī ceptu maizes kukulīti linu tarbiņā dodamies ceļā. Labas domas, dejot prieks, mīlestība, pīlādža sargājošais spēks, skanīgas dziesmas, lieldraugu suvenīri ir mūsu mugursomās.

No sirds vēlamies pateikties  Ķekavas novada domei, Ķekavas kultūras aģentūrai,  īpaši Artūram Ancānam un Vēsmai Ozoliņai, Dziesmu un Deju svētku atbalstītājiem, un, protams, saviem mīļajiem mājās palicējiem!

Uz tikšanos Rīgas ielās, Daugavas stadionā, Mežaparka lielajā estrādē. Uz tikšanos XXV Dziesmu un XV Deju svētkos!

 

Komentāri

Foto no atklāšanas: http://parkulturu.lv/galerijas/1232/foto

Pievienot komentāru