Nāciet, ļaudis skatīties, kādas lietas kolhozā!

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).
padomju laiki

Tā nu tas ir - kolhozos apstrādājamā zeme ir valsts īpašums, bet pārējie ražošanas līdzekļi, izņemot kolhoznieka sētas sīko inventāru (mājputnus, vienu govi, dažas kazas, aitas un cūkas), atradās kolektīvā īpašumā. Kolhozus vadīja svarīgs priekšsēdētājs un īpaša valde, ko ievēlēja saskaņojot ar komunistiskās partijas rajona komitejas viedokli. Katram kolhozam bija noteikti plāna uzdevumi lauksaimniecības produktu pārdošanai valstij. Un kad mēneša, gada un piecgades plāni īstenoti gan piensaimniecībā, gan  sakņu dārzā, un remontdarbnīcās āmuri uz brīdi pieklust, partija izdod lēmumu par jauna kultūras nama atklāšanas svētkiem Salaspilī. Tiek gatavoti lozungi, karogi un vimpeļi, spodrinātas smalkākās kurpes, gludinātas kleitas un bikses, uztīti matu ruļļi, sarūpētas sārtākās neļķes, drukāti diplomi un pateicības raksti, nozīmēti labākie runātāji un noklāts sarkanais paklājs. Šim notikumam par godu arī citas padomju saimniecības un kolhozi ar rīkojumu nozīmē savus pārstāvjus dalībai šajā pasākumā. Tā nu labākie LPSR pašdarbnieku kolektīvi no Salaspils, Rīgas pilsētas, Mālpils, Ķekavas, Ulbrokas, Baložiem, Tīnūžiem, Suntažiem, pat tālajiem Preiļiem dodas sveikt biedrus. Bet partija tāpat vien neļauj ballēties un lustēties. Līdz ar jaunā kultūras nama atklāšanas svētkiem, notiek arī tarifikācijas skate arodbiedrību kongresam un vēlējumu koncerts biedriem un biedrenēm no tuvākiem un tālākiem kolhoziem. Un, protams, arī partijai, Ļeņinam un dzimtenei par prieku. „Miers. Darbs. Deja. Laime.’’

            Milzīgs Paldies "Ūsai’’ par lielisko kultūras nama „Rīgava” 45.gadadienas jubilejas pasākumu! Dejojām paši un priecājāmies par citu kolektīvu sniegumu. Koncerta tematiskais stils ieturēts no paša sākuma līdz pat ballītes pēdējam valsim, un šķiet, ka tas sajūsmināja visus klātesošos.  

Kolhoznieku gaitās  šajā reizē devās deju kolektīvi:  Zīle, Ūsa, Bānītis, Saime, Sunta, Talderi, Sidgunda, Upe, Stopiņš un Baloži. Pasākums bija patiess baudījums miesai, garam, dvēselei.

 

 


Daži Indras foto no pasākuma

Komentāri

Paldies, ka bijāt daļa no šī pasākuma. Mums kopā izdevās. Brigita
"Zīle" kā allaž skaista, jauna, srigana un TIK dziedoša! Paldies, ka kuplinājāt mūsu kolhozu!!! Video ar koncerta visu trīs daļu :) ierakstiem varat apskatīt mūsu mājas lapā www.usa-salaspils.lv - https://www.anazana.com/lv/koncerti-un-uzstaashanaas/20122013/naaciet-ljaudis-skatiities-kaadas-lietas-kolhozaa-19012013-369051 . Vita no "Ūsas"

Pievienot komentāru