Jau top!

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Kā zināms, 2014.gadam iesākoties, Rīga kļuva par Eiropas kultūras galvaspilētu. Šogad šim grandiozajam  notikumam Latvijas un Rīgas kultūras dzīvē ir ierādīta goda vieta. Tas ir īpaši, skaisti, vienreizēji un unikāli. Tā ir  iespēja reprezentēt un iepazīt Latviju, Rīgu, mūsu tautas kultūru, tradīcijas un cilvēkus visdažadākajās aprisēs un notikumos. Pasākumu kalendārs ir gana plašs un dažādām gaumēm. Īpašs koncerts tiek veidots arī latviešu skatuviskās tautas dejas dejotājiem -  uzvedums par  vasaras saulgriežu tradīcijām "Lec, saulīte", kas norisināsies 2014.gada 21.-22.jūnijā Mežaparka lielajā estrādē. Uzvedumā dejos simtiem dejotāju, smaržos Jāņu zāles, putos alus, būs gardi pīrāgi un siera rituļi, tiks veidota līdz šim neredzēta un nebijusi scenogrāfija, deju horeogrāfijas veidos Jānis Purviņš, Jānis Ērglis un Agris Daņiļēvičs. Šķiet, ka vasara vēl aiz kalniem, taču šim kocertuzvedumam sākam gatavoties jau laicīgi. Tā nu svētdienā līdztekus  intensīviem mēģinājumiem, Foruma organizēšanai, ziemas prieku baudīšanai, dalībai Pašdarbnieku ballē un citām aktivitātēm, TDA Zīle jaunieši malko svētdienas kafiju, termosā ielej sitlu zāļu tēju un dodas uz  uzveduma "Lec, saulīte" mēģinājumu Ķīpsalā. Kopā ar dejotājiem no visas Latvijas dejosim un mācīsimies, lai atstātu savus soļus Rīgas - kultūras galvaspilsētas ielās, ceļos, takās un taciņās, lai izjustu īpašo vasaras saulgriežu burvību un esību, lai nodotu  īpašu vēstījumu  visai Eiropai,  lai ļautos dejas priekam un kopā būšanai. 

Esam pateicīgi par šādu iespēju! Lepojamies par savu valsti, galvaspilsētu, kultūru un tradīcijām. Priecājamies, ka varēsim būt viena maza šūna vērienīgajā pasākumā. Iespējams, ka daļu no šī uzveduma dejām, Tu, Zīles atbalstītāj, redzēsi arī kādā no mūsu koncertiem!

Tad nu dodamies dejot un pastrādāt par prieku jums un sev!

Foto pie raksta: Interneta dzīles

 

Pievienot komentāru