Ielīgojam vasaras saulgriežus

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Klīst baumas, ka ja labi neielīgosi, tad arī paši Līgo svētki nebūs labi! Un tas savā būtībā   nemaz nebūtu pieļaujami, tāpēc svētdienas rītā aizgaiņājām lietu un pelēkos mākoņus, bridām  pļavā,  pinām ziedu vainagus, rotājāmies un devāmies uz Doles tautas namu. Līdztekus pirmsjāņu tirgus izdarībām nolēmām arī mazliet padancot – tā jautri, lustīgi un no sirds. Lai rīb zeme dancojot,  lai ielīgojas tuvējie kalni un lejas, mājas un sētas, cilvēks, darbs un mīlestība, lai smaržo Jāņu zāles, puto alus un smaržo pīrāgi, lai uzzied papardes zieds, lai līgo liels un mazs, vecs un jauns! Taču - kur danči, tur arī dziesmas un nebēdnīgas  Jāņu rīmes.

 Par lustīgiem dančiem svētdienas rītā gādāja „Zīles”, „Sidrabaines”, „Dainas”, „Saviešu”, „Katlakalna”, „Jautro zābaciņu” dejotāji, oriģinālās un lustīgās tautas dziesmas darināja kolektīvu vadītāji,  līgo dančus spēlēja kapela „Klabatas”. Šķiet, ka ielīgots tiešām ir pamatīgi, un nu  visiem būs labi Līgo svētki! Lai riekšava no šodienas ielīgošanas  sajūtām tiek TDA Zīle jauniešiem, kas 21.-22.06.piedalīsies vērienīgajā uzvedumā „Lec, saulīte!” Mežaparkā un VPDK Zīle sastāvam, kurš 20.06. dosies lūkoties Baltās naktis Pēterburgas pusē.

Paldies tiem mīļajiem un jaukajiem, kas mūs atbalstīja klātienē.

   Ņem spēku no Jāņu gaismas,
                              Kas pakalnos gaiši spīd,tā paliks ar tevi tik ilgi,
Kaut sen būs atausis rīts....

 

Jaukus un saulainas vasaras saulgriežus!

Foto pie raksta: interneta dzīles

 

parkulturu.lv pasākuma BILDES

Dejotāju BILDES

Pievienot komentāru