Dzīvo ar Latviju, elpo ar Latviju jeb Latvijas dzimšanas diena Anglijā

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).
Zīle Anglijā
Četri TDA Zīle dejotāju pāri un Senjoru deju grupa Sidrabaine Valsts svētku brīvdienās devās un Angliju, lai 18.novembrī piedalītos Latvijas Dzimšanas dienas svinībās Peterborough.
Ceļojums sākās 17.novembra rītā, kad Starptautiskajā lidostā Rīga ieradās visai savdabīga kompānija - cienījamas dāmas tautastērpos, kungi ar štokiem un astoņas zīles - apkrāvušās ar 11 koferiem smiley Ko tur slēpt - mums ļoti patīk pucēties un katrā koncertā jāizskatās nevainojami, vienā rokas bagāžā visu Zīles skaistumu nesaliksi. Atvadu bučas vadītājai un tā nu sakāpām lidmašīnā, divarpus stundas baudījām sauli, kas uz zemes nebija redzēta jau nedēļām un piezemējāmies miglainajā Londonas pievārtē, kur mūs jau sagaidīja šobrīd Anglijā dzīvojošo latviešu pārstāve ķekaviete Inese. Kopīgs foto un dodamies uz vilcienu, kas mūs ātri vien aizved uz Peterborough - pilsētu Anglijas austrumos, kur šobrīd apmetušies un strādā ap 4000 Latvijas iedzīvotāju. Stacijā sadalāmies grupiņās un iepazīstamies ar ģimenēm, kas laipni piekritušas uzņemt mūs savās mājās šīs četras dienas, lecam melnajos taksīšos un izklīstam pa "mājām" kur nu kurais.
Pirmais vakars Peterborough - kopā ar ģimenēm visi dodamies uz pilsētas centrālo laukumu, kur par godu mums (...laikam jau tomēr ne mums, bet Ziemassvētku gaidīšanas laikam....) tiek svinīgi iedegtas svētku ugunis, kopīgi vērojam salūtu, paburzamies pūlī, ievērtējam skaisto naksnīgo Peterborough katedrāli, un Zīle dodas uz pilsētas labāko krodziņu vakariņās - jautrajās vakariņās ar Super(atr)akcijām. smiley
Rudenīgi saulainajā 18.novembra rītā dodamies pastaigā pa pilsētu un noskaņojamies pēcpusdienas koncertam. Lielais koferis ar tērpiem, protams, mums ir līdzi smiley tā ka pa ceļam paspējam arī iesildīties (vispār jau nebijām plānojuši šādu rīta iesildīšanos - par brīnišķīgo pastaigu jāsaka paldies takšu firmai, kas nekādi nebija sazvanāma ne no LV, ne UK telefona...). Pilsētā bieži var dzirdēt latviešu valodu - saskrienamies ar latviešiem uz ielas, veikalā, kafejnīcā. Pēcpusdienā ierodamies koncerta norises vietā, kas ir neliels draudzes nams blakus baznīcai. Sapošamies tautastērpos, sajūtamies kā fotomodeļi, saņemam komplimentus par skaistajiem latviešu tērpiem, kas nemaz neesot ne pelēki, ne drūmi, kā pieņemts uzskatīt, bet gan ļoti daudzveidīgi gan krāsās, gan rakstu niansēs. Pasākuma sākumā zālē svinīgi tiek ienests Latvijas karogs, dziedam himnu, daudziem acīs saviļņojuma asaras. Ieradušies nepilni 100 skatītāju, no kuriem daudz bērnu, kas arī uzstājas koncertā - skaita dzejoļus, dzied un dejo. Tie ir Peterborough latviešu skoliņas audzēkņi, kas brīvajā laikā darbojas latviskā vidē - par šo iespēju tiek teikts milzīgs paldies entuziastēm, kas brīvprātīgi veido un lolo latviešu skoliņu, tā ļaujot saglabāt latvisko kultūru, valodu, tradīcijas arī ārzemēs dzīvojošo vidū. Koncerts izskan uz priecīgas nots un Latvijas dzimšanas dienas svinības turpinās ballē ar latviešu mūziku, dejām un rotaļām - līdz rītam (gandrīz) smiley Pačukstēšu, ka Peterborough latviešu ģimenes ir sagatavojušas Ziemassvētku pārsteigumus Ķekavas novada mazturīgajām ģimenēm - bet par to - 16.decembra labdarības koncertā Ķekavas kultūras namā.
Pirmdienā, kas Latvijā ir pēcsvētku brīvdiena, bet Anglijā parasta darba pirmdiena, dodamies iekarot Kembridžu - burvīgu viduslaiku pilsētu, kur mazi zēni atgādina mazus Harijus Poterus. Kembridža ir sena universitātes pilsēta (universitāte dibināta 13.gs sākumā), tajā ir vairāk nekā 22 tūkstoši studentu, kas galvenokārt pārvietojas ar velosipēdiem, un tiem vienmēr un visur ir priekšroka. Kembridžas universitāte ir pasaules labāko augstskolu top 5 un šeit, senatnīgā vidē ar ziedošiem dārziem, brīnišķīgiem parkiem un pagalmiem, dzimst un attīstās 21.gadsimta augstās tehnoloģijas un zinātnes. Izstaigājam vecpilsētu, baudām atmosfēru, mazliet nosalstam un dodamies atpakaļ - nu jau pēdējais vakars Peterborough un atvadas no mūsu ģimenītēm, kas mūs apčubināja, baroja, izguldīja un visādi citādi rūpējās ceļojuma laikā. Paldies, Natālij, ka Tu paņēmi brīvdienas no vīnogu fasēšanas, lai parūpētos arī par mums - četrām zīlēm, papildus saviem četriem mazajiem bērniņiem - novēlam Tev baudīt Angliju un tās dāvātās priekšrocības, bet reiz atgriezties mājās Pūrē - veiksmīgai, laimīgai un izglītotiem bērniem. Paldies, Velta no Mālpils, paldies, Iveta no Kandavas!
Bet otrdien sākas mūsu ceļš mājās. Atpakaļ uz Latviju! Ar apziņu, ka mums ir paveicies, jo varam dzīvot un strādāt savā zemē, būt Latvijai un nekalpot svešiem.
 

Dzīvo ar Latviju, elpo ar Latviju!

 

Tev par pilsoni, pasaule, nederu,
kaut man kabatā pases un kartes,
jo es zinu, ka jābūt man Latvijā
augustā, decembrī, martā
 
Jo bez manis tur lazdas neziedēs
jo bez manis tur neizdīgs bekas,
jo bez manis rakstītās kamanās
Ziemsvētki nesabrauks –
pasaulīt, tādas būs sekas.
 
Tev par pilsoni, pasaule, nederu,
kaut man kabatā vīzas un hartas,
jo es zinu, ka jābūt man Latvijā
janvārī, jūnijā, martā.

 

Jo bez manis tur lazdas neziedēs,
jo bez manis sniegs aizpūtīs tekas,
jo bez manis drebošā kumeļā
Jānītis neatjās –
pasaulīt, tādas būs sekas.

 

Tev par pilsoni, pasaule, nederu,
kaut man kabatā pases un kartes,
jo es zinu, ka jābūt man Latvijā
septembrī, novembrī, martā.

 

Jo bez manis tur lazdas neziedēs,
jo bez manis sals pekaiņiem pekas,
jo bez manis svecītes krastmalā
vēji nopūtīs –
tādas būs, pasaulīt, sekas. /Māra Zālīte/
 
Anglijā piedzīvotajā dalījās Ieva Zīle! 
 
 
 
 
 
 
 

Komentāri

Lietotāja Andra attēls
Paldies Ieviņ par sirsnīgo rakstiņu... Es pielnībā iejutos Jūsu nelielajā izbraucienā!!! ES mīlu LATVIJU!!! Lai mums visiem, gan šeit, gan tur iet labi - ir jāturās kopā un vienam otru jāatbalsta :) :) :)
Paldies par jauko rakstu! Bija laba kopības sajūta!
Lietotāja Andra attēls
Ķekavas novada biedrības „Sidrabaine” un „Ozols” sadarbībā ar Peterborough latviešu biedrību Anglijā rīko labdarības akciju „Dāvā no sirds” maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm. http://www.kekava.lv/pub/index.php?gid=1&lid=3656

Pievienot komentāru