Darbiņš man prieku deva jeb Zīle Lielajā Talkā

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).
Zīle talko

Spītējot lietum un nemīlīgajiem laika apstākļiem, apbruņojušies ar pamatīgu devu smieklu, lietusmētelīšiem, siltu tēju un darba rīkiem, daļa TDA Zīle dejotāju vēlā sestdienas rītā, Lielās Talkas ietvaros, paveica dažus labus darbiņus. Talkošanu  sākām ar pīlādža stādīšanu pie Ķekavas kultūras nama. Šo koku, kas sargā māju no visiem ļaunajiem mošķiem, savā dzimšanas dienā saņēmām dāvanā no Ķekavas kultūras aģentūras. Kā mums pastāstīja bijusī TDA Zīle vadītāja Elga Auziņa un Ķekavas novada Lielās Talkas koordinatore, arī Zīles dejotāja Sigita Varika, tad : „ Pīlādža stādīšanas vieta izvēlēta pēc latviešu ticējumiem un tradīcijām – veidojot enerģētisku trīsstūri ar ozolu un liepu, jo latvieši pīlādžus stāda pie vārtiem, lai sliktās raganas nenāk sētā!” Tā nu mūsmāju pagalmā tagad augs un kuplos pīlādzis.

Kad darbs paveikts, draudzīgā pulciņā dodamies uz estrādi. Arī tur darāmā pietiek – viena daļa talkotāju savāc citu ļaužu atstāto „kultūras slāni” gar Ķekaviņas krastiem, citi izstaigā solu rindas, vēl kāds rūpējas par pašu skatuvi. Un kas tik tur neatrodas – pagarinātājs, stikla un plastmasas pudeles, papīri, šķiltavas, izsmēķi, dzelzs stieņi, vientuļa čība, automašīnas degvielas filtrs, Lieldienu dekori, konfektes, metāla lūkas fragments un nauda! Sens talkotāju ticējums vēsta, ja Lielās Talkas dienā atrod kādu daļu no 5 latu banknotes, tad makā vējš nesvilpos. Pēc aktīvas darbošanās, devāmies uz siltām pusdienām Lapeniekos. Labs darbs, kas padarīts labā un lustīgā kompānijā.

Lai Latvija top par zaļāko un tīrāko valsti pasaulē, un katras mājas pagalmā aug brangs pīlādzis!      

Bildes var apskatīt šeit
Video šeit

Komentāri

Video ieskats no talkošanas - http://youtu.be/5_1zZAW1BnI

Pievienot komentāru