Basketbols un tautas dejas

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Basketbols un tautas dejas? Šķiet, pavisam atšķirīga un neapvienojama padarīšana. Un tomēr -  laikā, kad Dziesmu un Deju svētku emocijas jau mazliet aprimušās, bet lielās somas ceļojumam uz Maķedoniju vēl nav sakrāmētas, daļa TDA Zīle un TDA Dardedze dejotāju svētdienas vakarā pulcējās Arēnā Rīga, lai ar savu klātbūtni un latvisko deju soli godinātu Eiropas U-18 čempionāta spēlētājus un iepriecinātu līdzjutējus. Tā jau ir - īstens dejotājs mieru nerod pat vasarā, atvaļinājumu laikā, un atradīs veidu, kā mazliet uzdejot. Pirms lielā uznāciena mūsu Vitiņa dalījās spēka vārdos un cienāja ar īstiem Alsungas novadā ceptiem sklandraušiem. Ģērbtuvēs un aizskatuvē domājām un zīlējām, vai ar deju kurpēm un zābakiem mūs vispār laidīs uz basketbola laukuma. Patiesi un atviegloti uzelpojām brīdī, kad pēkšņi atradās dejotājs, kas varēja "ielekt" tukšajā vietā. Lūk, tādi brīnumi notiek Eiropas basketbola čempionāta laikā! Lai arī tā bija spēle par zelta medaļām, par kurām cīnījās Turcijas un Horvātijas jaunieši, atbalstītāju arēnā nebija visai daudz. Tomēr līdz ar pirmajiem "Meitu mātes " akordiem publika atdzīvojās. Brunči griezās, puiši un meitas smaidīja un dejoja tā no sirds, un aizšķīla īstenu latvisko tautas deju dzirksti. Pilns basketbola laukums ar latviešu tautas  dejas dejotājiem! Iespaidīgi!

No sirds pateicamies pasākuma rīkotājiem par šādu nebijušu, lielisku un unikālu iespēju! Tas bija kas neizmirstams! Milzīgu Paldies sakām tiem draugiem un izpalīgiem, kas pēdējā brīdī ielēca braucošā vilcienā un devās līdzi šajā piedzīvojumā - Zalkša, Ritenīša, Liesmas, Danča, Pērles, Vizbulītes dejotājem, kuri palīdzēja un dejoja kopā ar mums. Tā nu bija sanācis, ka uz arēnas Rīga deju plača vienlaicīgi atradās dejotāji no 8 kolektīviem! Dejotāji ir īpaši ļaudis, kas kustēsies un lustēsies, dejos un iepriecinās, palīdzēs un atbalstīs. Lai tad arī turpmāk sports un tautas deja iet roku rokā!

VIDEO

Foto pie raksta: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Pievienot komentāru