Ar sirdi dejā un vēl mazliet

Kļūdas ziņojums

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() (rinda 2385 no /home/olinslv/public_html/tda-zile.lv/includes/menu.inc).

Ja kādam dejotāju saimē gaidāms kāds nozīmīgs pasākums, tad skaidri zināms, ka dzīve tiks svinēta dejā. Būs lustīgi danči, patiess smaids un mirdzošas acis, dejot prieks un skaisti tautas tērpi!

Bija 25.aprīlis. Kāds baudīja skaisto pavasari, vēl kāds piedalījās Lielajā Talkā, bet viena daļa TDA Zīles jauniešu posās uz  svarīgu  pasākumu, lai būtu kopā ar kādu Zīlei ļoti īpašu cilvēku. Koncerta pieteikumā minēts: "Pirms 30 gadiem satikās 10 jauni Terpsihoras noburti studenti, lai kopā meklētu savu vietu dejas pasaulē.Šis koncerts būs ne tikai cieņas un mīlestības apliecinājums savam kursa audzinātājam,  baleta māksliniekam un pedagogam Jurim Kaprālim, bet  arī tiem pedagogiem un kolektīvu vadītājiem, kuri  aizrāva, atklāja un veidoja jaunos talantus.  Koncerta pirmajā daļā dejotāji izdejos latviešu dejas vecmeistaru Harija Sūnas, Ulda Žagatas, Aijas Baumanes, Raimonda Dzeņa dejas, savukārt otrajā daļā, skatītājus priecēs Latvijas vadošo horeogrāfu Jāņa Ērgļa, Agra Daņiļeviča, Jāņa Purviņa, Guntas Skujas un citu mākslinieku veidotās dejas".

Un tas ir viņš - Agris Reihmanis un viņa nozīmīgais pienesums TDA Zīle "dzīvē". Kā stāsta TDA Zīle vadītāja Vita: "Neticami, bet pirmā satikšanās ar Agri, man kā Zīles dejotājai, bija vēl tad, kad mācījos Ķekavas vidusskolas 11. klasē, tālajā 1987.gadā. Esmu ļoti daudz no Agra mācījusies kā dejotāja, kā cilvēks, kā vadītāja un mācos joprojām, jo Agris nekad neatsaka savu padomu pirms nozīmīgiem koncertiem vai skatēm. Zīlei tas bija ļoti liels gods, kad Agris uzrunāja mūs piedalīties koncertā, kas bija kā atskats uz 30 gadiem, kopš "trakais kursiņš", kā viņi paši sevi dēvēja, pabeiguši tā laika Latvijas Valsts Konservatoriju.
Mēģinājuma process bija īsts pārbaudījums Agra pacietībai, tik ļoti gribējās lai arī koncertā būtu 100% emociju, soļu izpildījuma tehnikas, smaidu, bet teiciens "koncertā būs....." ir tagadējās Zīles vadmotīvs smiley Un koncertā tiešām bija!!! Paldies dejotājiem par spēju koncertā parādīt, ka mīlam to, ko darām, ka spējam aizraut publiku, ka varam būt interesanti, smaidīgi, dzīvi un atvērti.
Paldies Agrim par uzticēšanos, par to, ka joprojām esi mūsējais. Zīlēs ir spēks! "

Kopā ar TDA Zīle koncertā piedalījās  -tautas deju ansamblis „Ačkups” (mākslinieciskā vadītāja Elita Treilone), jauniešu deju kolektīvs „Austris” (mākslinieciskā vadītāja Elita Treilone), vidējās paaudzes deju kolektīvs „Degsme” (mākslinieciskā vadītāja Anda Krišāne), deju studija „Dzirnas” (mākslinieciskais vadītājas Agris Daņiļevičs), tautas deju ansamblis „Gatve”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Gatve ”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Gatve- Otrā iespēja” (mākslinieciskā vadītāja Gunta Raipala), senioru deju kolektīvs „ Sendancis” (mākslinieciskā vadītāja Lidija Ruskule), tautas deju ansamblis „ Teiksma”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Teiksma” (mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis).

Ar jautriem stāstiem par viņiem pašiem - "Trako kursiņu", skaistiem un cēliem, lustīgiem un ņipriem dančiem viņi un mēs svinējām dzīvi un deju, bijām kopā ar mūsu Agri. No sirds pateicamies par šo iespēju būt un dejot. Lai "Trakajam kursiņam" vēl ilga dzīvošana, viss par un ap deju un dejotājiem, un lai reizēm ir vēlēšanās uzlūgt dzīvi uz deju...

Foto pie raksta: Kristaps Kļaviņš

BILDES

Pievienot komentāru